Ekrem İmamoğlu’ndan kendisine teşekkür etmeyen Balıklı Rum Hastanesi Vakfı Lideri Konstantin Yuvanidis’e tehdit telefonu

Balıklı Rum Hastanesi Vakfı Lideri Konstantin Yuvanidis, hastanelerinde çıkan yardım boyunca ve sonrasında kendilerini yalnız bırakmayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerini iletmişti.

“ERDOĞAN BİZİ HİÇ YALNIZ BIRAKMADI”

Yuvanidis, yaptığı açıklamada şu tabirleri kullanmıştı:

“Çok büyük bir yıkım yaşadım. Bu hastaneye 40 yıl emek verdim. Allah devletimizden razı olsun. Cumhurbaşkanımız yangın olduğu andan itibaren bizi hiç yalnız bırakmadı. Talimatlar verdi, daima ilgilendi. Evvel Allah’a sonra Recep Tayyip Erdoğan’a minnettarım. Vali beyefendi, Zeytinburnu Belediye Lideri da yangın sonrası binanın paklığını ve tamiratı için gerkeli çalışmaları yapıyor. Yılbaşında tadilat ve çalışmalarımızın biteceğini ve tekrar açılacağını düşünüyoruz.”

“NİYE İMAMOĞLU’YLA GÖRÜŞTÜK DEMİYORSUNUZ?”

Bu açıklamadan rahatsızlık duyan İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, Konstantin Yuvanidis’i arayarak adeta tehdit etti. Telefon konuşmasını görüntüye almayı tercih eden İmamoğlu, röportajda kendisinden kelam etmeyen Yuvanidis’e reaksiyon gösterdi.

İşte Ekrem İmamoğlu’nun tehditler savurduğu konuşması:

“Sizin röportajınızdan rahatsızım. Sizi arama muhtaçlığı hissettim. Benim yalnızca yangın günü geldiğimi, sonra gelmediğimi söz etmişsiniz. Ben oraya bir gün sonra tam yedi kişilik grup yolladım. Bundan bahsetmiyorsunuz bir. İkincisi, orada olsaydım milleti oradan kovardım demişsiniz. Kimseyi kovmaya gücünüz yetmez. Hele beni hiç yetmez. Bunu bilin. Ne yazdıklarına bir bakın.

Biz sizden teşekkür beklemiyoruz onu söyleyeyim. Ben esasen konuşmalarımda söyledim misyonumuzu yaptık diye lakin üstten aşağıya herkese teşekkür edince itfaiyeye teşekkür etmemenizi çok manidar buldum. Ben bu röportajınızı da bahtsız bir röportaj olarak görüyorum. Hiç yakıştıramadım size. Ben orada sizi telefonla aradım sonra görüştük. Niçin İmamoğlu’yla telefonda görüştüm demiyorsunuz? Sayın başhekimle orada konuştuk, ettik. Her türlü yardıma, dayanağa hazırız diye takımımı yolladım ondan bahsetmiyorsunuz. Yani benim size istirhamım şu, kadim bir kurumun başındasınız, bir vakfın ve şifa yurdunun başındasınız. Şahsınız beni ilgilendirmiyor ancak yurt ilgilendiriyor. Her vakit oranın yanındayız. Siyasete niyetiniz varsa beni ilgilendirmiyor.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*