0

Çöpe Bitcoin atan adamdan astronomik bağış teklifi Çöpe attığı sabit diskte 286 milyon dolarlık Bitcoin olduğunu iddia eden Howells, Newport Belediye Konseyi…

Howells’ın iddiasına bakılırsa 2013 yılında masasını boşaltırken, birbirinin aynısı iki adet sabit diskten yanlış olanı çöpe attığını ve bunu iş işten geçtikten sonra fark ettiğini açıkladı.

Daha önce de arama girişimlerinde bulunan Howells, 2013 yılında çöplerin nasıl sınıflandırıldığını da incelemiş. Buna göre belediye her  çöp kutusuna ayrı bir seri numarası vermiş. Bu seri numarasıyla birlikte çöpler gömülürken, hangi seri numaralı hurdalık alanına yerleştirildiği de belli oluyor.

Milyon dolarlık bitcoin ile çöpe atılan sabit disk için Howell, 2014 yılından beri belediye ile bir kaç kez temasa geçmiş. Newport Belediyesi Konseyi ise çalışıp çalışmadığı belli olmayan sabit diski aramanın çok maliyetli olacağı ve çevreye zararı konusunda endişeli.

Bunun yanında Howells, eğer sabit disk araması için konseyden izin çıkar ve sabit diski bulabilirse belediyenin Kovid-19 fonuna elde edeceği Bitcoin gelirinin yüzde 25’lik kısmıyla yani bugünkü değeriyle 71 milyon dolarlık bağış yapacak.

Howells,  aramayı yapmak için bir fon bulduğunu, belediyenin cebinden bir kuruş bile çıkmadan aramanın yapılacağını iddia ediyor. Çevre endişesi konusunda da, arama sırasında çevreye gaz sızmaması için tüm önlemlerin tuttuğu ekip tarafından alınacağı garantisini veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir