Biden, ABD’deki havalimanlarının durumunu eleştirdi

ABD Lideri Joe Biden, ülkedeki havalimanlarının durumunu eleştirerek, geçen yıl onayladığı altyapı paketinden bir ölçü fonu bu havalimanlarındaki terminallerin yenilenmesine ve karbon emisyonlarının azaltılmasına ayıracaklarını söyledi.

Biden, Boston’daki Logan Havalimanı’nda yaptığı konuşmada buraya yapılacak 62 milyon dolarlık yatırımın tanıtımını yaptı.

Söz konusu yatırım kapsamında havalimanının memleketler arası terminalinin modernize edileceğini ve pistlerin geliştirileceğini belirten Biden, buraya yapılacak yatırımla neredeyse ek 6 bin istihdam sağlayacaklarını tabir etti.

Biden, “Amerika’da hiçbir havalimanı, hiçbiri dünyada birinci 25 ortasında değil. Bu bizim için neden mi kıymetli? Bu ticaret manasına geliyor, gelir manasına geliyor, güvenlik manasına geliyor ve biz dünyada birinci 25’in içinde bile yer alamıyoruz.” sözünü kullandı.

Son yıllarda altyapı yatırımlarının azlığı nedeniyle Çin üzere ülkelerin ekonomik olarak ABD’yi yakaladığına dikkat çeken Biden, sonunda 1 trilyon dolarlık bir altyapı paketi imzaladıklarını ve bu kapsamda havalimanlarına milyarlarca dolarlık yatırım yapabileceklerini lisana getirdi. (AA)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*