AstraZeneca aşısı yapılan asker öldü! Aşının kullanımı askıya alındı

AstraZeneca aşısı yapılan asker öldü! Aşının kullanımı askıya alındı
AstraZeneca aşısı yapılan asker öldü! Aşının kullanımı askıya alındı

Danimarka’daki Covid-19 aşılamalarında görülen kan pıhtılaşması vakaları nedeniyle AstraZeneca ve Oxford Üniversitesi tarafından geliştirilen Covid-19 aşısının kullanımı birçok Avrupa ülkesinde askıya alınmıştı. İtalya’nın Siracusa kentinde pazartesi sabahı aşı olan Stefano Paterno isimli asker, 24 saat sonra hayatını kaybetti.

OTOPSİ YAPILACAK

Paterno, AstraZenaca Covid-19 aşısı olduktan sonra pazartesiyi salıya bağlayan gece kalp problemi nedeni ile sevk edildiği hastanede hayatını kaybetti. Siracusa Savcılığı, 43 yaşındaki askerin ölümünü hakkında soruşturma başlattı. Paterno’nun kesin ölüm nedenini belirlemek için cuma günü otopsi yapılacak.

Paterno’nun avukatı ve ailesi, hayatını kaybeden askerin kronik bir hastalığının olmadığını ve aşı öncesi sağlık problemi yaşamadığını belirtti.

AŞININ KULLANIMI ASKIYA ALINDI

İtalya İlaç Ajansı AIFA tarafından yapılan açıklamada ise, Paterno’ya yapılan AstraZeneca aşısının bulunduğu sevkiyattaki aşıların kullanımının askıya alındığı aktarıldı.

Açıklamada, “Bazı ciddi advers olayların bildirilmesinin ardından AIFA, önlem olarak bu partinin ulusal topraklarda kullanımına yasak getirmeye karar verdi” denildi. AIFA, Avrupa İlaç Ajansı (EMA) ile koordineli olarak “gerekirse daha fazla önlem alma hakkını saklı tuttuğunu” belirtti.

Catania kentinde, aynı sevkiyattan çıkan AstraZeneca aşısı vurulan 50 yaşındaki bir polis memuru da 12 gün önce hayatını kaybetmişti.

İlginizi ÇekebilirTek dozluk corona virüsü aşısına yeşil ışıkTek dozluk corona virüsü aşısına yeşil ışıkİlginizi ÇekebilirDanimarka corona aşılama sürecini durdurduDanimarka corona aşılama sürecini durdurduİlginizi Çekebilirİnsanlık ölmüş: Corona virüsü aşısının patentini paylaşmadılarİnsanlık ölmüş: Corona virüsü aşısının patentini paylaşmadılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*