0

Aşı ne kadar koruyacak? Moderna açıkladı Corona virüse karşı geliştirdiği aşı hakkında konuşan Moderna, umut verdi ve aşı ne kadar koruyacak …

Pfizer ve Uğur Şahin ile Özlem Türeci’nin kurduğu BioNTech’in geliştirdiği aşıyla aynı tekniği kullanan Moderna, geliştridiği aşı için ne kadar etkin olacak sorusuna yanıt verdi.

Moderna, aşı ne kadar koruyacak sorusuna, en az 1 yıl yanıtını verdi. Şirket yetkilileri, JP Morgan Healthcare Konferansı‘nda bu açıklamayı yaparken, firmanın CEO’su Stephane Bancel, 2021 yılında 600 milyon doz ile 1 milyar doz arasında aşı teslim etmeyi planladıklarını açıkladı.

Şirketin geliştirdiği mRNA-1273 isimli aşı, BioNTech’in tekniği gibi Sentetik mRNA kullanarak bağışıklık sistemini harekete geçiriyor ve COVID-19’u etkisizleştiriyor.

Joe Biden, Moderna aşısını yaptırdı

Aşıların geliştirilmesinin ardından uygulama safhasına da gelindi. Moderna’nın geliştirdiği aşıyı yaptıranlar arasında 20 Ocak’ta ABD Başkanlığı görevini teslim alacak olan Joe Biden da yer alıyor. Aynı zamanda başkan yardımcısı Kamala Harris ve Dr. Antony Fauci de aşıyı yaptıranlar isimlerden oldu.

Erdoğan, aşı takvimini açıkladı! Kısıtlamalar ne olacak?

Kabine toplantısının ardından kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan aşı takvimini açıkladı. Kısıtlamalar ne olacak? sorusunu cevapladı. İşte açıklamanın tüm detayları!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir