Aranan ‘suç örgütü lideri’ne polisten ‘VIP’ hizmet

‘Sarallar’ kabahat örgütü ismine hareket etmekle suçlanan Lider Küçük’ün arandığı periyotta gizlendiği yerden polis aracı ile meskenine gittiği argüman edildi.

Halk TV’den Dinçer Gökçe’nin haberine nazaran; Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 22 sanıklı davanın 244 sayfalık iddianamesinde, örgütün işlediği argüman edilen 11 farklı olaya yer verildi.

İKİ POLİS ÖRGÜTE YARDIM ETMEKLE SUÇLANIYOR

Başkan Küçük’ün yanı sıra, Ömer Saral, Serkan Ersoy, Ercan Temur, Hikmet Cengiz, eski asker Yılmaz Ünver, Ali Can Ulu, Cemal Tarlak, Elif Öztürk, Ruslan Aliyev ve Şafak Usta üzere isimlerin yer aldığı listede iki de polis memuru yer alıyor. Büyükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde misyonlu polisler Ozan Yazgı ile astı pozisyonundaki Ozan Murat Akdağ, “Örgüte yardım etmekle” suçlanıyor.

BİRBİRLERİNE ‘REİSİM’ DİYE HİTAP EDİYORLAR

Ozan Yazgı ile Lider Küçük ortasındaki WhatsApp yazışması ve arama kaydı da evraka girdi. Yazışmalara nazaran Küçük ve Yazgı birbirlerine “Reisim” diye hitap ediyor. Evraka nazaran, Küçük, hakkında arama kararı olduğu periyotta, saklandığı yerden meskenine gitmek için memur Yazgı’dan dayanak istedi. 3 Mart 2021 akşamı Küçük, Yazgı’ya “Ya ben bir şey istesem yüzsüzlük yapmış olur muyum” diyor. Bu iletiye Yazgı ise “Reisim ayıp ediyorsun valla” diye karşılık veriyor. Bu sefer Küçük “Gelirseniz, benim konuta gitme talihim olur mu” formunda bir bildiri atıyor.

DİŞÇİ RANDEVUSUNU DA POLİS EŞLİĞİNDE

Görüşmenin devamında Yazgı, Küçük’e, polis memuru Ozan Murat Akdağ’ın gelip kendisini alacağını söylüyor. Bir diğer yazışmada ise Küçük, dişçi randevusu olduğunu lakin Covid önlemleri nedeni ile çıkamadığını belirterek Yazgı’dan dayanak istiyor. Yazgı bu talebe de olumlu karşılık veriyor.

ULUSAL EMLAK YERİ İÇİN ÇATIŞTILAR

Belgede şikâyetçi olanlardan bir kısmı, geçen 3 Ekim’de Yeşilköy’de yaşanan silahlı çatışmanın tarafları olurken, bir kısmı ise, yağmalandıkları sav eden iş insanları. Mehmet Yaprak, Mehmet Turan, Mehmet Salim Aygün, geçen 3 Ekim’de, Ulusal Emlak’a ilişkin arazi nedeni ile tartıştıkları Başkan Küçük ve beraberindekilerin, kendilerine silahlı hücumda bulunduğunu kaydetti. Yaşanan olayda Yaprak ve Aygün yaralanmıştı.

(KAYNAK)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*