“AK Partililer korkuyor” diyen Bülent Arınç bombaladı: Kral çıplak demenin vaktidir

AKP kurucularından Bülent Arınç’tan çok sert kelamlar… Arınç, “Öksürmenin vaktidir, bağırmanın vaktidir. ‘Kral çıplak’ demenin vaktidir” dedi

Eski TBMM Lideri ve AKP kurucularından Bülent Arınç, Türk Demokrasi Vakfı’nın ‘Yeniden’ başlıklı toplantısına katıldı. Aktiflikte CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal da birer konuşma yaptı. Toplantıya eski TBMM liderleri Cemil Çiçek ile Köksal Toptan’ın da davetli olduğu lakin gelmedikleri öğrenildi.

GİTTİKLERİ YOL YOL DEĞİL

Muhalefetin olduğu toplantılara AKP’lilerin katılmamasına reaksiyon gösteren Bülent Arınç, “Şimdi oraya gidersek bir tarafta Kılıçdaroğlu olacak, bir tarafta diğer… Ben bu türlü bir fotoğrafı nasıl izah ederim diyorlar. Korkuyorlar. Fikirlerine güvenen beşerler hiçbir şeyden korkmaz… Gittikleri yol yol değil” dedi.

“Tatlı su balığı siyasetçileri var, suya sabuna dokunmadan” sözünü de kullanan Arınç, “Majestelerinin gazetecileriyle bazen baş başa gelirler, havanın hoşluğundan suyun berraklığından bahsederler. Öksürmenin vaktidir, bağırmanın vaktidir. ‘Kral çıplak’ demenin vaktidir” dedi. Arınç’ın konuşmasından başka satır başları şöyle:

HER YERDE VAR OLMAK BİZİ GÖRÜNÜR KIRDI

– Ben 1995’te parlamentoya girdim. Beş devir aralıksız parlamentoda kaldım. Siyasi hayatım çok evvelden başladı. Siyasi hayatında dört partisi kapatılmış bir kişi konuşuyor. Birebir siyaset ve propaganda yapmayı tercih ettik. Herkese fikrimizi anlatmalıydık, herkesi dinlemeliydik. Hiçbir paneli kaçırmadık. Hiçbir açık oturuma gitmemezlik etmedik. Hiçbir formda, hiçbir toplantıda fikrimizi açıklamaktan geri kalmadık. Her yerde var olmak bizi görünür, fikirlerimizi bilinir kıldı.

ALTILI MASA SAYGINDIR

– Altılı Masa ve onların temsil ettikleri ittifak her biri benim katımda saygındır. Fikirlerine saygılıyım. Onlar üzere düşünmüyor olabilirim ancak ayrıyeten bu fikirlerimi ayrıyeten bir masada konuşma imkanımız olur. Burada onların hazır bulunması bir mazhariyettir. Hazır bulunmayanlar açısından da yalnızca üzülüyorum. Gittikleri yolun yol olmadığını söylüyorum. AK Partililer de bu cins toplantılara kesinlikle katılmak zorundalar. Katılmazlarsa eksik kalırlar. Ben Meclis Lideri sıfatıyla davet edildim.

KEŞKE ONLAR DA GELSE

– Bu toplantıda keşke AK Partililer de olsaydı. Bölüm çok değişti. Artık oraya gidersek bir tarafta Kılıçdaroğlu olacak, bir tarafta diğer… “Ben bu türlü bir fotoğrafı birilerine nasıl izah ederim” diyorlar. Korkuyorlar… Bu çok yanlış. Fikirlerine güvenen beşerler hiçbir şeyden korkmaz. Sütten çıkmış ak kaşık da değiliz. Niçin buraya gelemesin birtakım beşerler? Paranoya var orada olursam mahvoldum, bittim.

LAF EBESİ ADAMLARDAN NE VAKİT KURTULACAKSINIZ

– Arabasının plakası FG olduğu için “Sen bu aracının plakasını değiştir. Başına çok iş gelir” denilen bir Türkiye’deyiz. Tatlı su balığı siyasetçiler var, suya sabuna dokunmadan. Majestelerinin gazetecileriyle bazen baş başa gelirler havanın suyun berraklığından bahsederler. ‘Kral çıplak’ demenin vaktidir. Allah gözü pek olana izzet verir.

– TV programlarında onların ismine konuştuklarını zannettiğimiz beşerler partiye yarayışlı işler yapmıyorlar. Her konuşmalarıyla AK Parti’yi daha da aşağı çekiyorlar. Onlar temsil etmesin partimizi, siz temsil edin. Ey genel lider yardımcıları, ey bir diğeri “Partimizin kanısı budur” diye neden çıkmıyor, konuşmuyorsunuz?” Her şeyi çok bildiğini zanneden bu laf ebesi adamlardan ne vakit kurtulacaksınız?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*