ABD Kıyı Güvenlik Komutanlığı’nın yıl dönümünü Türk botuyla kutlayınca dalga konusu oldu

Fox News  ABD Kıyı Güvenlik Komutanlığı’nın 232’nci yıl dönümüne özel haber hazırladı. 

Fox News haberinde ABD Kıyı Güvenlik Komutanlığı’na ilişkin bir fotoğraf koymadı. Paylaşımındaki fotoğraf Türkiye Kıyı Güvenlik Komutanlığı’na ilişkin olan Kaan-33 Sınıfı bir bottu.

Fox News’un ABD Kıyı Güvenlik Komutanlığı’na ilişkin botu bilmemesi toplumsal medyada alay konusu oldu. Fox News yansılara karşın fotoğrafı hala değiştirmedi.

ABD Temsilciler Meclisi Üyeleri de sorgulamadan paylaştı

ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Nancy Mace’de ABD Kıyı Güvenlik Komutanlığı’nın 232. yıl dönümüne özel toplumsal medya hesabından paylaşım yaptı.

Mace paylaşımında, “232 yıldır bu cesaretli adamlar ve bayanlar büyük ulusumuzun sularını korudular. Doğum günün kutlu olsun ABD kıyı güvenlik” dedi. Photoshop’lu fotoğraf kullanan Mace yansılar üzerine paylaşımını kaldırdı.

Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi Üyesi Barry Loudermilk de birebir fotoğrafın kurbanı oldu. 

Loudermilk Fox News’ta çıkan haberi toplumsal medya hesabından paylaştı. 

Paylaşımdan sonra ABD vatandaşları meclis temsilcilerine, “Google’da binlerce fotoğraf var girip bakamıyor musunuz”, “Bu ileride de asla komik olmayacak bir yanlış”, “Daha kendi kıyı güvenlik botlarınızı tanıyamıyorsunuz” kelamlarıyla reaksiyon gösterdi.

Sosyal medya kullanıcıları başarısız bir Photoshop olduğunu ve hakikat fotoğrafın bulunmasının güç olmadığını söyledi.

Temsilcilerin alakalı gözükmek için buldukları birinci fotoğrafı kullanması da epeyce reaksiyon çekti. En azından yaptık diyebilmek için öteki ülkeden fotoğraf alınması kınandı. 

 

KAYNAK: TRTHABER

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*