ABD Hazine Bakanı Yellen’den ekonomik paket yorumu

ABD Hazine Bakanı Yellen’den ekonomik paket yorumu
ABD Hazine Bakanı Yellen’den ekonomik paket yorumu

ABC News programının sorularını yanıtlayan Yellen, 1.9 trilyon dolarlık paketin 2022’de “tam istihdama” dönüş bazlı toparlanmayı kolaylaştıracağını vurguladı ve bu kapsamda ortaya çıkacak ‘enflasyon riski’nin, küçük ve “yönetilebilir” olduğunun altını çizdi.

ABD Başkanı Joe Biden, 1.9 trilyon dolarlık yardım paketini, ABD Kongresi’nin her iki kanadında onaylanmasının ardından hafta başlarında imzaladı.

Joe Biden’ın 1.9 trilyon dolarlık ekonomik canlandırma paketini imzalamasından sonra, ABD Hazine tahvilleri getirileri  yükseldi.

Biden, imçanın ardından, eyaletlere tüm ABD’li yetişkinleri 1 Mayıs’a kadar Covid-19’a karşı aşılamaya uygun hale getirmeleri talimatını vereceğini ve buna bağlı olarak, 4 Temmuz Bağımsızlık Günü için küçük toplantılara izin verilebileceğini açıkladı.

İlginizi ÇekebilirABD Hazine Bakanı Yellen: Kararı alkışla karşılıyorumABD Hazine Bakanı Yellen: Kararı alkışla karşılıyorumİlginizi ÇekebilirABD'nin ilk kadın Maliye Bakanı Janet Yellen olduABD’nin ilk kadın Maliye Bakanı Janet Yellen oldu

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*