0

3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak similatörü yaptık 3 Boyutlu yazıcıların hayatımıza girmesiyle birlikte ihtiyaçlarımızı ucuz maliyetli bir şekilde çözmeye…

ShiftDelete.Net YouTube kanalında farklı içerikler ile karşınıza çıkmaya devam ediyoruz. Bu videomuzda 3 boyutlu yazıcı ile uçak simülatörü ürettik. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve sizleri videomuz ile baş başa bırakalım.

Yaklaşık 5 TL maliyet ile ürettiğimiz gereç sayesinde Xbox One kolunu uçak simülatöründe kullandık. Düşük maliyet ve yüksek verim ile dikkat çeken 3 boyutlu yazıcılar, son kullanıcının da basit bir şekilde üretim yapabilmesini sağlıyor.

Ev tipi 3 boyutlu yazıcılarda PLA, ABS ve TPU gibi filament türleri haricinde polimer bağlayıcılar ile üretilmiş ahşap filament de kullanabilirsiniz. Farklı amaçlar için geliştirilen filamentler, dayanıklılık ve esneklik açısından farklı özelliklere sahip.

Thingverse, all3dp ve yeggi üzerinden indireceğiniz 3 boyutlu tasarımları basarak kendi ürünlerinizi oluşturabilirsiniz. Telefon tutacağı, gece lambası, oyuncak ve model araç gibi ürünler basabileceğiniz gibi kullandığınız gereçlerdeki kırılan bölümleri de 3 boyutlu yazıcılar ile üretebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir