22 ülke, 558 sanatçı, 1476 eser: Contemporary İstanbul başlıyor

Akbank ana sponsorluğunda gerçekleşen Contemporary İstanbul, 17-19 Eylül tarihleri ortasında VIP önizleme, 19-22 Eylül tarihleri ortasında ise genel ziyarete açık olacak.

Dünyanın dört bir yanından sanatkarların yapıtları Tersane İstanbul’un tarihi mimarisinde koleksiyoner ve sanatseverlerle buluşacak. 22 ülkeden toplam 193 galerinin katılacağı fuarda 558 sanatkarın bin 476 yapıtı olacak.

Fuarın 17’nci yaşının dikkat çeken kısımları ortasında ikinci edisyonu ile ‘The Yard’ standı, ‘CI Dialogues by CIF’, ileri dönüşüm temasıyla ‘Contemporary Istanbul Vakfı – Artist in Residence Programı’ ve ‘Jeff Koons’un BMW işbirliğiyle hayata geçirdiği otomobil tasarımı’ yer alıyor. Diken’de yer alan habere nazaran; Heykel ve enstalasyonlardan oluşan açık alan standında bu yıl 22 sanatkarın 31 farklı yapıtı Tersane İstanbul’a yayılıyor.

CI DİALOGUES

Contemporary Istanbul Vakfı tarafından organize edilen CI Dialogues programı bu yıl Contemporary Istanbul’un 2015-2016 yıllarında Sanat Yöneticisi olarak misyon yapan Marc Olivier Wahler ile birlikte kurgulandı. Konuşma programında ‘Bugünün ve Yarının Kurumsal ve Ticari Sanat Alanları’ bahisli galeri ve müze yöneticileri ile gerçekleşecek iki başka panel yer alacak.

ARTİST İN RESİDENCE

Contemporary Istanbul Vakfı Artist in Residence (Sanatçı Konuk Programı) programında bir ortaya gelen farklı kollardan beş sanatçı, seçtiği hurda ve atık materyalleri sanat yapıtına dönüştürdü. İstanbul Maslak’ta programa özel kurulan stüdyoda ileri dönüşüm temasıyla mayıs ayında hurdalarla çalışılmaya başlandı. Sanatkarların pratiklerinden öne çıkan yapıtlardan oluşan seçki Tersane İstanbul’da sergilenecek.

JEFF KOONS’UN BMW’Sİ

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu BMW’nin partnerliğinde Contemporary Istanbul bu yıl dünyaca ünlü Amerikalı heykeltraş ve ressam Jeff Koons’un tasarımı BMW M850i konut sahipliği yapıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*