0

20 Ekim internet kesintisi son dakika! Türk Telekom (TTnet), Kablonet ve Vodafone çöktü mü?

Ülke genelinde internet sağlayıcıları ile ilgili araştırmalar gece saatlerinde meydana gelen internet kesintisi sonrası birçok kişi tarafından açıklandı. Sağlayıcı firmaların arıza servisleri yaşanan bağlantı sorunu sonrasında açıklamalarda bulundu. İşte dün akşam yaşanan o gelişmeler…

İNTERNET NEDEN YOK? TÜRK TELEKOM, KABLONET VE VODAFONE ÇÖKTÜ MÜ?

Türk Telekom’un web sitesindeki duyuruda kesintinin “planlı çalışmadan” kaynaklandığı ve 5 saat sürmesinin beklendiği belirtildi.

Planlı çalışma kapsamında internet kesintisi yaşanacak iller Sivas, Samsun, Adıyaman, İstanbul Anadolu ve Avrupa yakaları, Antalya, Burdur, Kayseri ve Trabzon olarak bildirildi.

Açıklama kısmında “Müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için altyapıda çalışma planlanmıştır. Bazı müşterilerimizin kısa süreli hizmet kesintileri yaşaması öngörülmektedir.” denildi.

İNTERNET NEDEN YAVAŞ?

Çalışmaların tamamlanmasının ardından bazı bağlantılarda yavaşlama meydana gelebiliyor. Bağlantıların koparak yeniden açılmasıyla birlikte meydana gelebilecek yavaşlamalarla ilgili internet hizmeti sağlayıcı firmalardan bilgi edinilebilir.

Ticaret Bakanlığı geçen ay yaptığı açıklamada, abone olunan internet ve yayın platformu hizmetlerinde bakım ve onarım gibi nedenlerle kesinti yapılmadan 48 saat önce aboneye bilgi verilmesi gerektiğini belirtmişti.

 

Durdu Kural

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir